Перейти к содержанию

exmocom

Пользователи
 • Публикаций

  0
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

0 Обычный

Информация о exmocom

 • Звание
  Наблюдатель

Информация

 • Город
  Москва

About Me

Власниць посудомийних машин (посудомийок, ГСМ) дехто вважає білоручками. Це не зовсім так. Прісна вода зараз глобально найдефіцитніший ресурс, ремонт тэна посудомоечной машины руди та енергоносії йдуть з великим відривом. На миття одиниці площі брудного посуду в машині потрібно в 2-5 разів менше питної води, ніж ручну. У її величезним запасами водних ресурсів поки що настільки актуально, і окупність ГСМ до її фізичного зносу проблематична. Але тринькати багатство означає рано чи пізно опинитися в злиднях. Тому в цій статті розповідається, які і чому виникають несправності посудомийної машини, як їх уникнути, і якщо вже сталася поломка, то яку і як можна усунути самотужки - ремонт ГСМ доріг (15-60% від вартості нової), причому до 80 % несправностей протягом гарантійного терміну сервісний фахівець із виклику обґрунтовано визнає негарантійними випадками, див. далі.
Пристрій та робота посудомийної машини
Посудомийні машини випускаються різних цінових категорій, повнорозмірні (стаціонарні), окремо встановлювані та вбудовані, та компактні (переставні, що тимчасово підключаються до водопроводу та каналізації). Компактні ГСМ відрізняються від повнорозмірних в основному лише відсутністю верхнього розбризкувача, а вбудовані від окремо встановлюваних – відсутністю додаткового шланга подачі води для тимчасового підключення до виливу штатного змішувача кухонного миття. Нижче розглядається пристрій та принцип дії дорогої повнофункціональної ГСМ. Крім загальних відомостей, це дасть можливість зробити ремонт посудомийної машини своїми руками, не зациклюючись на інструкціях типу «відбувається те-те - роби те-то», т.к. керівництва «для мавп» насправді виявляються дієвими які завжди.

У конкретних моделях менших цінових груп ті чи інші вузли можуть бути відсутніми. Напр., ГСМ економ класу та багато компактних не забезпечуються сушаркою та підігрівом ванни – їх потрібно підключати до крана гарячої води; у ГСМ стандартного рівня найчастіше немає повітряного ТЕН'у та контролю рівня та стану миючої рідини у ванні, та ін. Проте влаштування посудомийок найрізноманітніших виробників загалом одне й те саме. Відрізняються вони деталями технічного виконання; істотні їх ми далі розглянемо докладніше.

Діє посудомийка таким чином:

Машина підключається стаціонарно до надійного джерела водопостачання (напр. автономному будинковому водопроводу) шлангом 1 з вбудованим клапаном, а тимчасово (до виливу миття) шлангом 2 з виносним клапаном і пресостатом, що відсікає подачу води при її низькому тиску. Несправності впускних клапанів – одні з найчастіших у ГСМ, і у багатьох випадках усуваються самостійно, див. далі. Вимикати пресостат небажано, т.к. наслідком може бути засолення конденсатора/поглинача вологи 6. Слідство зі слідства – дорогий ремонт сушарки з повним розбиранням ГСМ, див. відео:
ремонт платы стиральных машин з повним розбиранням

Увімкнути та запустити посудомийку можна лише при закритих дверцятах. Поки машина не відпрацює задану програму, відкрити дверцята не можна – її тримає клямка 20, як у пральні. Але, як і в пральні, розблокувати дверцята можна, повністю знеструмивши ПММ (витягнувши вилку шнура електроживлення з розетки) і почекавши 2-5 хв, поки не розрядяться накопичувальні конденсатори. Тоді пролунає слабке клацання, і дверцята розблокуються незалежно від стану машини.
У штатному режимі роботи вода, що надходить до ГСМ від «стандарту» і вище насамперед омиває вологозбірник, змиваючи з нього сольовий наліт. У дешевих машинах вода подається прямо у водяний кондиціонер, а то й без нього одразу у ванну.
У «нормальних» посудомийках розсіл надходить у кондиціонер води 8 і 9. У сольовому відсіку 8 закладено брикет натрієвої солі (найчастіше кухонної NaCl) високого ступеня очищення. У сольовому контейнері рідина до краю насичується іонами натрію Na+, що необхідне продовження ресурсу іонообмінника.
В іонообміннику 9 відбувається пом'якшення води, без чого ПММ дуже скоро вийде з ладу через відкладення солей жорсткості (накипу). У іонообмінник закладено брикет іоніту (іонообмінної смоли). Іоніт відбирає з розчину іони солей жорсткості Ca2+ та Mg2+, заміщаючи їх Na+. Надлишок Na+ у розчині, що надходить, багаторазово уповільнює деградацію дорогого іоніту.
Чи варто лізти в кондиціонер?
Якщо кондиціонер води виробився, це помітно відразу: машина погано миє, обростає накипом, часто засмічуються бризкалки, див. далі. Водяний кондиціонер розташований усередині корпусу ГСМ внизу ззаду або збоку-ззаду. Щоб до нього дістатися, знову-таки потрібне повне розбирання машини з порушенням усіх гарантійних секретів. Якщо кип'ячену кранову воду ще можна пити, не відчуваючи шорсткості в роті, то фірмової заправки кондиціонера води вистачає на гарантійний термін + 0,5-1 року. Гарантійне перезаправлення – безкоштовно. Негарантійна (в т.ч. протягом гарантії при живленні машини занадто жорсткою водою)

×
×
 • Создать...